نصب نیوجرسی

نصب نیوجرسی

مصالح تشکیل دهنده نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی به عنوان یکی از ابزارهای ایمنی راه، از بتن مسلح‌شده با فولاد یا پلاستیک ساخته شده‌اند. بسیاری از آنها دارای تقویت‌کننده‌های فولادی داخلی هستند که دو سر آنها از دو انتها بیرون زده است.
منظور از بتن مسلح یا بتن آرمه، بتنی است که با استفاده از فولاد قوی شده است. بتن دارای مقاومت فشاری بالایی است، به این معنی که می‌توان بارهای بسیار سنگینی را بدون شکستگی تحمل کند. در مقابل، فولاد به شکل دیگری قوی است و استحکام کششی بالایی دارد؛ بنابراین، می‌تواند در برابر نیروهای جانبی شدید که مواد سازنده بتن را از هم جدا می‌کنند، مقاومت کند. به همین دلیل نیز در ساخت نیوجرسی بتنی، بتن را با میله‌های فولادی مسلح می‌کنند.
مواد اصلی تشکیل دهنده مخلوط بتن نیز عبارتند از: سیمان، سنگدانه ریز، سنگدانه درشت، آب، مواد افزودنی شیمیایی و مواد افزودنی معدنی.

انواع نیوجرسی از نظر جنس

همان‌طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم نیوجرسی‌ها به دو شکل بتنی و پلاستیکی ساخته می‌شوند. انواع بتنی از بتن مسلح ساخته شده و انواع پلاستیکی ساخته‌شده از پلی اتیلن مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است. این موانع پلاستیکی قابل حمل و بادوام بوده و از لحاظ ساختاری در برابر ضربه مقاوم هستند.

انواع اتصالات بتن نیوجرسی

نیوجرسی‌ها به شکل قطعات بتنی جدا از هم تولید می‌شوند. اما لازم است هنگام نصب به هم متصل شده تا یک غشای یکپارچه را ایجاد کنند. اگرچه در برخی از موارد نیوجرسی‌ها با فاصله از هم و به شکل تکی قرار می‌گیرند، اما زمانی که وظیفه اصلی این بلوک‌ها تامین امنیت در سرعت‌های بالا است، باید به خوبی به هم متصل شود. اتصال نامناسب می‌تواند سبب جدا‌شدن بلوک‌ها از محل اتصال و انحراف خودرو گردد. انواع مرسوم اتصالات نیوجرسی شامل موارد زیر هستند:

  1. اتصالات مفصلی (نرینگی و مادگی که با هم جفت می‌شوند)
  2. اتصالات لولایی (کام و زبان)

اتصالات مفصلی توصیه‌شده‌ترین نوع اتصالات نیوجرسی هستند و در انواع جدیداین بلوک‌ها استفاده می‌شوند. آنها ایمنی بیشتری را به همراه می‌آورند و ایرادات اتصالات لولایی را برطرف می‌کنند. شرکت ارومیه شنریز در نصب نیوجرسی مفصلی پیش قدم است.

نصب نیوچرسی

تماس با ارومیه شنریز

شرکت ارومیه شنریز پیشرو در زمینه ایمنی راه و جاده بلاخص نصب نیوجرسی
تماس با ما

بلوک بتنی نیوجرسی چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده از بلوک بتنی نیوجرسی شامل موارد زیر است:

استاندارد نیوجرسی

نیوجرسی‌های بتنی نیز مانند هر قطعه دیگری با استانداردهای خاصی ساخته می‌شوند. این استانداردها در کشورهای مختلف متفاوت است. در ایران مانع‌های نیوجرسی باید تحت استاندارد ملی کشور به شماره ۱۷۳۰۶ (بتن –موانع بتنی پیش‌ساخته– ویژگی‌ها) تولید شوند.
برخی از موارد این استاندارد به شرح زیر هستند:

روش تولید بلوک نیوجرسی

بلوک‌های نیوجرسی با استفاده از قالب ساخته می‌شوند. در مرحله اولیه مخلوط بتن بر اساس استانداردهای موجود آماده می‌شود. قالبی که اندازه و سایر ویژگی‌های آن استاندارد بر اساس سفارش مشتری است روغن‌کاری شده و آرماتور فلزی داخل آن قرار می‌گیرد. آرماتور فلزی همان بخش فلزی داخل نیوجرسی است که به آن مقاومت بیشتری می‌دهد. حالا بتن‌ریزی انجام می‌شود. بسیاری از انواع قالب‌ها دارای مکانیسم لرزش هستند که بتن را به خوبی داخل قالب سفت می‌کنند. پس از سفت‌شدن بتن، با استفاده از یک گیره قالب باز می‌شود و بلوک نیوجرسی خشک‌شده با استفاده از جرثقیل بیرون آورده‌شده و انبار می‌شود. قالب‌های جدیدی که برای ساخت نیوجرسی استفاده می‌شود از نوع مفصلی هستند. این قالب‌ها جدیدترین قالب‌ها بوده و دارای قسمت نری و مادگی برای جفت شدن دو قطعه هستند.

نیوجرسی مفصلی

خرید نیوجرسی بتنی مفصلی ارومیه

شرکت راه و ساختمان ارومیه شن‌ریز، سازنده انواع مختلف نیوجرسی بتنی با استانداردهای بین‌المللی و موارد اولیه با کیفیت است. این شرکت از سال 1371 تعداد زیادی از پروژه‌های راه‌سازی و ایمن‌سازی جاده را در حوزه داخلی و بین‌المللی با موفقیت به پایان رسانده است در حال حاضر برای ساخت و ارائه انواع نیوجرسی و نصب آنها در پروژ‌های جاده‌ای و ساخت و ساز آمادگی دارد. شرکت ارومیه شن‌زیر یکی از شرکت‌های پیش‌قدم در زمینه تولید مفصل نیوجرسی و نصب نیوجرسی مفصلی است. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت مفصل نیوجرسی با کارشناسان ما در تماس باشید.

نصب نیوچرسی

تماس با ارومیه شنریز

شرکت ارومیه شنریز پیشرو در زمینه ایمنی راه و جاده بلاخص نصب نیوجرسی
تماس با ما
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.