فروش بتن

فروش بتن

فروش بتن

بتن معروف‌ترین ماده‌ای است که برای اهداف ساختمانی و ساخت‌وساز جاده‌ای استفاده می‌شود. این ماده مخلوطی از چندین ماده دیگر مانند سیمان، سنگ‌های خرد‌شده، سنگدانه‌های ریز و آب است. بتن را می‌توان به‌شکل دستی و یا با ماشین‌آلات کوچک در محل ساخت‌وساز تولید کرد. همچنین، می‌توان بتن آماده را به مقادیر زیاد و کیفیت بهتر از کارخانجات تولید بتن، خریداری نمود. با توجه به مزایای زیاد بتن آماده، پروژه‌های بزرگ از این نوع بتن استفاده می‌کنند. فروش بتن آماده بسیار رایج است.

بتن آماده چیست؟

بتن آماده یا Ready Mixed Concrete)  RMC) بتن سفارشی است که در یک کارخانه یا داخل یک بچینگ پلانت بر اساس مشخصات استاندارد مورد نیاز، تولید می‌شود. برای فروش بتن آماده، مخلوط بتن در داخل میکسرهای ترانزیتِ نصب‌شده بر روی کامیون، به محل استفاده منتقل می‌شود.

این نوع بتن دوام و پایداری بالاتری را تضمین می‌کند. از آنجایی که کار آماده‌سازی و فروش بتن آماده توسط یک تامین‌کننده متخصص انجام می‌شود، مخلوط تشکیل‌شده، کاملا دقیق و با کیفیت بالاتر است. با استفاده از این روش ساخت بتن، مخلوط‌های بتن ویژه می‌توانند به‌طور موثر و دقیق ساخته شوند.

بتن آماده چگونه تولید می‌شود؟

بتن با ترکیب‌کردن سیمان، آب و سنگدانه‌های مختلف ساخته می‌شود. به‌طور معمول، مخلوط بتن شامل 10-15٪ سیمان، 60-75٪ سنگدانه‌ها و 15-20٪ آب است. با این حال، افزودنی‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان هنگام اختلاط بتن، به‌منظور ایجاد کارایی بیشتر، استحکام، زمان آماده‌سازی سریع‌تر یا مقاومت بیشتر در برابر ترک‌خوردگی، به آن اضافه کرد. فروش بتن آماده با ترکیبات ویژه بر اساس شرایط پروژه انجام می‌شود.

 وقتی که سیمان با آب مخلوط می‌شود، به خمیری تبدیل می‌گردد که می‌تواند سنگدانه‌هایی را که داخل آن ریخته می‌شود را کاملا پوشانده و به هم بچسباند.

واکنش شیمیایی به نام «هیدراتاسیون» سبب می‌شود این خمیر آماده، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی سخت شود و در نتیجه بتن جامد و بادوام ایجاد گردد.

بتن آماده چه ویژگی‌هایی دارد؟

بتن آماده دارای ویژگی‌های زیر است:

 • RMC را می‌توان به صورت عمده و یکجا سفارش داد.
 • نسبت به بتن‌های دیگر همگنی بیشتری دارد.
 • در پروژه‌های بزرگ، سبب صرفه‌جویی اقتصادی می‌شود.
 • می‌توان آن را به‌راحتی در مسافت‌های طولانی‌تری بدون گیرش بتن حمل کرد
 • کیفیت آن یکنواخت و بالا است.
 • استفاده از بتن آماده در مناطق شهری که کمبود فضا وجود دارد، مفید است.
 • گرد‌و‌غبار و آلودگی صوتی ندارد.
 • فروش بتن آماده محدودیت حجمی چندانی ندارد.

بتن آماده چه مزیت‌هایی دارد؟

مزایای بتن آماده به‌شرح زیر است:

کیفیت بالا

این بتن با کیفیت است؛ زیرا توسط یک کارخانه مجهز با استفاده از دستگاه‌های پیچیده و روش‌های مناسب تولید می‌شود. در این روش، کنترل دقیقی بر کیفیت مواد اولیه، پارامترهای فرآیند و عمل‌آوری بتن اعمال می‌گردد.

سرعت زیاد ساخت

بتن آماده در کارخانه‌های مجهز به ماشین‌آلات پیشرفته و با انجام عملیات مکانیزه تولید می‌شود. خروجی بتن به‌دست‌آمده با یک میکسر معمولی، 4 تا 5 مکعب متریک در ساعت است. این در حالی است که بتن در کارخانه، با سرعت 30-60 مکعب متریک در ساعت تولید می‌شود.

کاهش میزان مصرف سیمان

اختلاط مناسب و فرآیند صحیح تولید در کارخانه، سبب می‌شود تا مصرف سیمان به میزان 10 تا 12 درصد کاهش یابد. علاوه بر روش تولید، استفاده از مواد افزودنیِ جایگزینِ سیمان نیز به کاهش مصرف این ماده کمک می‌کند.

حفظ انرژی و منابع

صرفه‌جویی در سیمان باعث حفظ انرژی و منابع می‌شود.

کاهش آلودگی و گرد‌و‌غبار

با مصرف بتن آماده، گرد‌و‌غبار ناشی از سیمان کاهش می‌یابد؛ زیرا دیگر نیازی به حمل‌ونقل و استفاده از کیسه‌های سیمان نیست.

ساخت سازه با دوام

با فروش بتن آماده و استفاده از آن، سازه بادوام‌تری ساخته می‌شود که عمر بیشتری کرده، و هزینه‌های نگهداری آن نیز به‌طور چشمگیری کمتر است.

وابستگی کمتر به نیروی انسانی

تولید بتن آماده وابستگی کمتری به نیروی انسانی دارد و از این رو احتمال خطاهای انسانی کاهش می‌یابد. این امر همچنین، هزینه‌های ناشی از استخدام نیروی انسانی را کاهش می‌دهد.

تحویل به موقع

با استفاده از بتن آماده، می‌توان هر مقدار بتن که برای ساخت‌وساز لازم است، طبق مشخصات در محل ساخت‌وساز، تحویل گرفت.

عدم نیاز به انبار

با استفاده از بتن آماده، دیگر نیازی به انبار برای ذخیره‌سازی مواد اولیه بتن نیست. همچنین، هزینه نیروی کار و تجهیزات تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

کمک به محیط زیست

با مصرف بتن از پیش ساخته‌شده، بنزین و گازوئیل کمتری مصرف می‌شود و در نتیجه آلودگی هوا کاهش می‌یابد.

ثبت سفارس

تماس با ارومیه شنریز

بتن آماده یکی از تولیدات شرکت ارومیه شنریز که در صنعت راهسازی، ساختمان و ... کاربردهای مختلفی دارد. جهت ثبت سفارش تماس بگیرید.
تماس با ما

معایب بتن آماده چیست؟

معایب فروش بتن آماده و استفاده از آن به شرح زیر است:

کاهش قابلیت بتن

فاصله زمانی بین تولید و مصرف بتن، باعث کاهش قابلیت بتن می‌گردد. برای کاهش کارایی نیاز به آب یا مواد افزودنی اضافی است.

تاخیر زمانی

در صورتی که به دلیل ترافیکِ سنگین، بتن با تاخیر به محل برسد، سفت می‌شود. در مواردی که ترافیک قابل پیش‌بینی باشد، می‌توان با استفاده از مواد افزودنی، سفتشدن بتن را به تاخیر انداخت؛ اما ترافیک غیرمنتظره مشکل بزرگی است.

نیاز به آمادگی قبلی

از آنجا که بتن به مقدار زیادی در محل تحویل می‌گردد، لازم است امکانات و نیروی کار کافی، برای انجام پروژه فراهم باشد. این درحالی است که برای تولید سیمان در محل، کار با تدریج بیشتری انجام می‌پذیرد.

نکات مهم و کلیدی در خرید بتن آماده

برای خرید یک بتن آماده و حداکثر استفاده از آن، لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. از قبل سفارش دهید.
 2. مقدار بتن مورد نیاز خود را بدانید.
 3. استحکام، سنگینی و اندازه سنگدانه را مشخص کنید.
 4. روش و سرعت استفاده از بتن را مشخص کنید.
 5. سفارش خود را از کارخانه فروش بتن آماده پیگیری کنید.

ثبت سفارس

تماس با ارومیه شنریز

خرید تولیدات پالایشگاه قیر ارومیه شنریز
خرید انواع قیر

 قیمت بتن آماده و عوامل موثر بر آن

قیمت فروش بتن آماده می‌تواند بر اساس ترکیب مواد اولیه و افزودنی‌ها، متفاوت باشد. با این حال، با وجود کیفیت بالاتر، قیمت فروش بتن آماده تقریبا هم‌اندازه قیمت بتن ساخته‌شده در کارگاه است. عوامل موثر بر قیمت این بتن به‌شرح زیر است:

قیمت مواد اولیه

قیمت مواد اولیه از جمله سیمان و سنگدانه‌ها، بیشترین تاثیر را بر قیمت فروش بتن آماده دارند.

هزینه‌های ساخت

منابع و تجهیزات مورد استفاده برای ساخت، مانند ماشین‌آلات، برق، آب و ... بر قیمت فروش بتن آماده تاثیر می‌گذارند.

هزینه حمل‌ونقل

بتن ساخته‌شده با استفاده از وسایل نقلیه به محل ساخت‌وساز فرستاده می‌شود. هزینه حمل‌و‌نقل به قیمت بتن اضافه می‌گردد.

قیمت ارز

قیمت ارز برای تمامی موارد فوق و همچنین، هزینه‌های مربوط به نیروی کار تاثیر‌گذار است.

ثبت سفارس

تماس با ارومیه شنریز

بتن آماده یکی از تولیدات شرکت ارومیه شنریز که در صنعت راهسازی، ساختمان و ... کاربردهای مختلفی دارد. جهت ثبت سفارش تماس بگیرید.
تماس با ما

مراحل عمل‌آوری بتن

مراحل عمل‌آوری بتن آماده به‌شرح زیر است:

 1. بچینگ بتن: بچینگ فرآیند اندازه‌گیری مواد مورد نیاز برای مخلوط بتن بر حسب وزن یا حجم است.
 2. اختلاط بتن: اختلاط مناسب مواد اولیه، برای ایجاد بتن همگن ضروری است. این اختلاط توسط ماشین‌آلات پیشرفته در کارخانه انجام می‌شود.
 3. حمل و نقل بتن: حمل و نقل بتن از کارخانه سازنده به محل ساخت‌و‌ساز با استفاده از میکسرهای ترانزیت نصب‌شده بر روی یک کامیون، انجام می‌شود.
 4. جاگذاری بتن: جاگذاری بتن در محل به روش‌های مختلفی مانند روش ترمی (Tremie)، کیسه‌ای (Bagged) و Bottom dump method انجام می‌شود.
 5. تراکم بتن: تراکم بتن فرآیندی است که در آن بتن با روش‌های مختلف متراکم می‌شود تا هوای محبوس‌شده از بتن خارج شود و مقاومت بتن افزایش یابد.
 6. عمل‌آوری بتن: عمل‌آوری بتن به‌عنوان فرآیندی برای حفظ دما و رطوبت بتن در طول فرآیند هیدراتاسیون سیمان تعریف می‌شود. برای خشک‌شدن درست و مناسب بتن، باید دما و رطوبت خاص در محیط حفظ گردد.

شرکت ارومیه شنریز انواع مختلف بتن آماده را با کیفیت بالا و ترکیب مورد نظر مشتری، تولید کرده و برای انجام انواع پروژه‌های ساخت‌و‌ساز در اختیار قرار می‌دهد. فروش بتن آماده یکی از خدمات تولیدی این شرکت محسوب می‌شود. برای اطلاع از قیمت بتن آماده امروز و نحوه محاسبه قیمت بتن آماده با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.