فروش آسفالت

فروش آسفالت

راهنمای کامل برای آشنایی با آسفالت کاری و هزینه آن

آسفالت ماده اولیه مورد استفاده برای پوشش دادن سطوح در راهسازی است که موجب ایجاد یک لایه محافظ و افزایش ایمنی جاده‌ای می‌شود. با توجه به اینکه زیر ساخت‌های حمل و نقل و راهسازی تاثیر چشمگیری در پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور دارد، در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره آسفالت، انواع آن و هزینه آسفالت کاری در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات دقیق تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آسفالت چیست؟

 آسفالت ماده‌ای بین جامد و مایع و ترکیبی از قیر، شن و ماسه است که با نسبت‌های مختلفی با هم ترکیب می‌شوند. حتی در برخی از انواع آسفالت از انواع قیر معدنی یا قیرهای طبیعی و صنعتی هم استفاده می‌شود. معمول‌ترین استفاده از آسفالت کاری برای هموار کردن جاده‌ها و اتوبان‌ها یا پوشاندن کوچه‌ها و معابر یا محوطه‌ها است. همچنین می‌توان از ترکیبات آسفالت برای عایق کردن پشت بام، مخازن آب، سرویس بهداشتی و آب انبار و بالا بردن مقاومت سازه‌ها استفاده کرد.

 ویژگی با اهمیت آسفالت این است که مواد آن وقتی در معرض حرارت قرار می‌گیرند، حالت چسبندگی پیدا می‌کنند. میزان هر کدام از ترکیبات آسفالت در انواع مختلف آن با هم تفاوت دارد و موجب کاربرد ویژه آن می‌شود.

انواع آسفالت

انواع مختلف آسفالت با میزان ترکیبات متفاوت برای شرایط آب و هوایی و مکان‌های مختلف تولید می‌شود. به طور مثال آسفالتی که در جاده‌های شهری و اتوبان مورد استفاده قرار می‌گیرد با ترکیباتی که روی پشت بام منازل یا فرودگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد با هم تفاوت دارد. انواع آسفالت بر اساس مواد تشکیل دهنده و کاربرد به انواع زیر تقسیم می‌شوند.

آسفالت گرم

آسفالت گرم با نام بتن آسفالتی گرم هم شناخته می‌شود و ویژگی اصلی آن این است که مواد تشکیل دهنده آن در دمای بالا با هم ترکیب می‌شوند و باید بلافاصله مورد استفاده قرار بگیرد تا چسبندگی آن کم نشود.

مواد تشکیل دهنده آسفالت گرم قیر، شن، مصالح سنگی و ماسه است که در دمای 105 تا 163 درجه سانتیگراد به شکل مذاب و خمیر در می‌آید. کاربرد آسفالت گرم برای عایق کردن پشت بام، پوشاندن جاده‌ها و خیابان‌ها و هموار کردن سطوح فرودگاه است.

آسفالت گرم هم انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر است.

آسفالت رویه بخشی

آسفالت رویه بخشی یکی از انواع آسفالت گرم است که مواد تشکیل دهنده آن دانه‌های سنگی ریز و قیر است و در برابر آسیب‌های محیطی مقاومت بالایی دارد. بنابراین ویژگی اصلی آسفالت رویه این است که به زودی خراب نمی‌شود و در مسیرهای جاده‌ای پر رفت و آمد کاربرد زیادی دارد.

آسفالت آستر

آسفالت آستر با دانه‌های سنگی بین لایه رویی و قشر آسفالت قرار می‌گیرد و دانه‌های آن از دانه‌های آسفالت قشر بزرگ‌تر است. بنابراین برای مسیرهایی که بار سنگینی تحمل می‌کنند مناسب است.

آسفالت قیری

اولین لایه‌ای است که به عنوان روساز آسفالت و زهکشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد تشکیل دهنده آسفالت قیری سنگ‌های 50 میلی‌متری و قیر است.

آسفالت ماکادام

آسفالت ماداکام یکی از انواع آسفالت گرم است که از سنگ‌های شکسته و درشت تشکیل شده است و میزان قیری که در ترکیبات آن مورد استفاده قرار می‌گیرد کم است.

عميات تعريض و آسفالت محور اروميه - اشنويه

آسفالت محافظتی

آسفالت محافظتی یکی دیگر از انواع آسفالت است که از دانه‌های خرد شده و قیر مخصوص تولید می‌شود و تفاوت اصلی آن با آسفالت گرم در اندازه دانه‌ها و میزان آن است. همان‌طور که از نام این محصول این مشخص است برای پشتیبانی و حفاظت از جاده مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بهتر است بدانید نسبت به آسفالت گرم ماندگاری و مقاومت پایین‌تری دارد. با توجه به اینکه حداکثر ضخامت آسفالت محافظتی 12 میلی متر است نباید برای روسازی باربری از آن استفاده شود.  

آسفالت محافظتی هم انواع مختلفی دارد که شامل آسفالت تک لایه، آسفالت چند لایه، آسفالت سرد پیش اندود، آسفالت ردمیکس و آسفالت تک کت است.

آسفالت سرد

آسفالت سرد از قیر امولسیون که ترکیبی از آب و قیر است به دست می‌آید و با ریز شدن دانه‌های قیر، کیفیت آن بهتر می‌شود. این محصول در دمای محیط تولید می‌شود و به همین دلیل با نام آسفالت سرد شناخته می‌شود. قابلیت ترکیب آسفالت در محیط باعث آسان شدن کار پیمانکاران و پیشرفت سریع پروژه می‌شود. یکی دیگر از دلایل بالا بودن فروش آسفالت سرد این است که حمل و نقل آن برای مسافت‌های طولانی یا انبار کردن آسان است و زحمتی ندارد.

آسفالت پلیمری

یکی دیگر از انواع آسفالت که در صنعت راه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، آسفالت پلیمری است. آسفالت پلیمری از ترکیبات آلی نظیر لاستیک، ترموستات، پلی‌یورتان، ترموپلاستیک الاستومرها، کوپلیمرهای بلوک استایری و کوپلیمرهای الفنیک تشکیل شده است. فروش آسفالت پلیمری به دلیل مقاومت زیاد آن در برابر سرما و گرما و چسبندگی بیشتری که نسبت به آسفالت سنتی دارد با استقبال زیادی مواجه است.

ثبت سفارس

تماس با ارومیه شنریز

آسفالت یکی از تولیدات شرکت ارومیه شنریز که در صنعت راهسازی، ساختمان و ... کاربردهای مختلفی دارد. جهت ثبت سفارش تماس بگیرید.
تماس با ما

آسفالت چگونه تولید می شود؟

ترکیباتی که در انواع آسفالت مورد استفاده قرار می‌گیرد با هم متفاوت است با این‌حال نحوه ساخت آن‌ها تقریبا مشابه است. برای آسفالت کاری لازم است قیر با موادی مانند گازوئیل یا بنزین مخلوط شود تا ماده‌ای روان به دست بیاید. بعد از این مرحله شن و سنگ‌ریزه به ماده روان اضافه می‌شود و ظاهر آن شبه جامد می‌شود.  

برای آسفالت کاری حتما باید زیرسازی به دقت انجام شود؛ لازم است سطح مورد نظر با سنگ ریزه متراکم در حدود 6 تا 8 میلی‌متر صاف و هموار شود، سپس آسفالت با ضخامت یکسان روی آن پخش شود و با کمک یک غلتک مسطح و متراکم شود. 

عوامل مؤثر بر هزینه آسفالت جاده کدامند؟

سوال اغلب افراد این است که هزینه آسفالت کاری در جاده چقدر است و به چه میزان بودجه‌ای برای این کار نیاز دارند. واقعیت این است که نمی‌توانیم قیمت ثابت و مشخصی برای آسفالت جاده مشخص کنیم. شرکت‌های پیمان‌کاری راه ‌سازی که مسئولیت آسفالت کردن را می‌پذیرند، برای تعیین قیمت عوامل متعددی را در نظر می‌گیرند. 

موارد زیر مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت آسفالت است.

متراژ فضا بر قیمت آسفالت کاری

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت آسفالت، متراژ فضای مورد نظر است. قطعا جاده‌های طولانی‌تر و عریض‌تر یا محوطه‌های که مساحت بزرگ‌تری دارند، به متریال بیشتری برای پوشاندن جاده نیاز دارند و همین امر موجب بالاتر رفتن هزینه آسفالت می‌شود.

تاثیر نیاز به زیرسازی بر هزینه آسفالت کاری محوطه

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر هزینه آسفالت جاده نیاز به زیرسازی است. به طور معمول مکان‌هایی که برای اولین بار آسفالت می‌شوند باید قبل از ریختن آسفالت آماده شوند. به طور مثال برخی از سطوح باید هموار شوند یا شیب‌ آن‌ها تغییر کند. حتی ممکن است لازم باشد ریشه‌ بوته‌ها و درختنی که در منطقه است تمیز و پاکسازی شوند یا اینکه سنگ‌ها از محل جمع شوند. قطعا هر چقدر سطح مورد نظر ناهمواری بیشتری داشته باشد و زمان بیشتری برای آماده کردن و زیرسازی آن لازم باشد، هزینه اجرای آسفالت هم بیشتر می‌شود.

تاثیر شرایط آب و هوا بر هزینه آسفالت کاری محوطه و جاده

شاید به نظر عجیب بیاید اما واقعیت این است که شرایط آب و هوا بر هزینه اجرای آسفالت تاثیرگذار است. در مناطقی که آب و هوای سرد دارند، اقدامات لازم برای زیرسازی، روکشی و ترمیم حفاری‌ها نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری دارد و همین ویژگی باعث می‌شود قیمت آسفالت کاری جاده‌ها یا محوطه‌ها در مناطق سردسیر بیشتر شود. قطعا هر چقدر سطح مورد نظر ناهمواری بیشتری داشته باشد و زمان بیشتری برای آماده کردن و زیرسازی آن لازم باشد، هزینه اجرای آسفالت هم بیشتر می‌شود.

فروش آسفالت

قیمت تراشه آسفالت در شرکت‌های مختلف

قبل از هر چیز بهتر است بدانید برای برآورد هزینه آسفالت‌ کاری معیارهای متنوعی وجود دارد؛ هزینه اجرای آسفالت بر اساس قیمت هر تن آسفالت، قیمت هر متر آسفالت و قیمت تراشه آسفالت تعیین می‌شود و شرکت‌ها و پیمانکاران مختلف می‌توانند یکی از این معیارها را انتخاب کنند و بر اساس آن هزینه آسفالت کاری را به مشتری اعلام کنند. نکته بااهمیت برای برآورد هزینه آسفالت کاری و آشنایی با عوامل تاثیرگذار بر آن این است که قیمت تراشه آسفالت در شرکت‌های مختلف با هم تفاوت دارد. بنابراین کسانی که تمایل دارند با هزینه مناسب‌تری جاده‌ها را آسفالت کنند باید از چند شرکت درباره قیمت آسفالت استعلام بگیرند و در نهایت شرکتی که آسفالت کاری را با بهترین کیفیت و قیمت انجام می‌دهد را برای دریافت خدمات انتخاب کنند.

هزینه کارگر برای آسفالت کاری

برای تعیین قیمت آسفالت کردن یک محوطه لازم است هزینه‌ای که باید به نیروی انسانی بپردازیم را هم محاسبه کنیم. در شرایط کاری سخت نظیر آب و هوای سرد، جاده‌های باریک یا پر پیچ و خم که نمی‌توان از ماشین آلات استفاده کرد، هزینه نیروی انسانی ببیشتر است و موجب بالارفتن قیمت آسفالت می‌شود.

ثبت سفارس

تماس با ارومیه شنریز

آسفالت یکی از تولیدات شرکت ارومیه شنریز که در صنعت راهسازی، ساختمان و ... کاربردهای مختلفی دارد.
خرید انواع قیر

جمع بندی

آسفالت پرکاربردترین متریال برای پوشاندن سطح جاده‌ها، اتوبان‌ها و محوطه‌سازی است که با ترکیبات مختلفی تولید می‌شود. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کامل و دقیقی درباره آسفالت‌ کاری، انواع آن و هزینه اجرای آسفالت در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید باشد.

شرکت ارومیه شن ریز با سابقه‌ای طولانی در زمینه ارائه خدمات راهسازی، پالایشگاه، معدن و ایمنی راه دارد و توانسته رضایت مشتریان را جلب کند و خدمات مطلوب و باکیفیتی را در اختیار آن‌ها قرار دارد. این مجموعه از دستگاه‌ها و ماشین آلات پیشرفته و تخصصی استفاده می‌کند و مدیران لایق و کاردانی دارد که اعتبار این شرکت را تضمین می‌کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.