نصب علائم و تابلوهای ترافیکی

نصب علائم و تابلوهای ترافیکی

نصب علائم و تابلوهای ترافیکی

در واقع باید گفت که نصب تابلو علائم و تابلوهای ترافیکی یکی از مهم ‌ترین و اساسی ‌ترین تابلوهای موجود در سطح شهرها، خیابان ‌ها و آزاد راه‌ ها بوده تا از بروز خطرات و تصادفات بیشتر و در نهایت از ضرر های جانی و مالی خفیف و شدید برای افراد جلوگیری شود. همچنین باید این تابلوها به صورت صحیح و در مکان های درست و مناسب خود قرار داده شوند تا خطرات احتمالی را به حداقل میزان ممکن برسانند.

نحوه نصب علائم و تابلو های ترافیکی

همواره نصب صحیح تابلوهای ترافیکی اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل در جاده هایی که کناره های آن یا به اصطلاح شانه ی جاده آسفالت باشد حدود ۷۵ سانتی متر و در جاده های دیگر با فاصله ی ۱۲۰ سانتی متر قرار داده می شوند تا در شبانه روز مورد استفاده قرار گیرند. در ضمن نصب تابلو علائم راهنمایی و رانندگی به گونه ‌ای بوده که در معرض دید رانندگان قرار داشته باشد تا آنها را به خوبی هدایت و راهنمایی کنند.
نکته ای دیگر که در خصوص نصب تابلوهای ترافیکی باید گفت این است که این تابلوها در قسمتی از جاده قرار داده شده که باعث سد معبر نشوند.
از دیگر ویژگی های صحیح و استاندارد نصب تابلو علائم به موارد زیر می توان اشاره کرد:

همچنین برای نصب تابلوهای ترافیکی از وسیله ‌هایی مانند پیچ و مهره استفاده کرده و از جنس فلز می باشند که  برای مقاومت بیشتر تابلو ها را در زمین می کارند.

البته باید گفت که استفاده از این علائم و تابلو های ترافیکی برای تمامی وسایل نقلیه موتوری یکسان بوده و رانندگان قبل از اقدام به رانندگی با این علائم آشنا شده تا در مواقع ضروری مورد استفاده بهینه آنان قرار بگیرد.

اهمیت وجود و نصب تابلو های ترافیکی

در حقیقت باید گفت که تابلو های ترافیکی یکی از مهمترین تجهیزات جاده‌ ای بوده زیرا با استفاده از این تابلوها رانندگان توانسته در مسیرهای سخت و پر پیچ و خم به راحتی و بدون دغدغه رانندگی کرده و مسیر خود را تشخیص دهند.
این تابلوها دارای هشدارهای متفاوتی بوده مانند: نشان دهنده ی فاصله تا شهر یا روستا، پیچ های خطرناک، عبور حیوانات و غیره که همگی بیانگر پیامی هستند که رانندگان با استفاده از آنها خطرات کمتری را متحمل می شوند‌.
مسلماً تابلو های ترافیکی در شهر های بزرگ اهمیت بیشتری داشته زیرا علاوه بر هشدارهای ایمنی از شلوغی و ترافیک بی رویه جلوگیری می شود.
امروزه با وجود بیش از حد وسایل نقلیه نصب تابلو علائم و ترافیکی اهمیت بالایی داشته و کمک بسیاری به رانندگان و شهروندان شهر می کند تا حدودی از ترافیک و خطرات جانی و مالی در امان باشند.
برای استفاده درست و صحیح از این تابلوها همانگونه که گفته شد باید در مکان های مناسب قرار داده شوند تا راننده به راحتی بتواند آنها را مشاهده نماید.
همچنین قرار گرفتن این علایم در مکان صحیح با فاصله مطلوب و مناسب می تواند به بهبود وضعیت حمل و نقل نیز کمک شایانی نماید.
همانطور که مشخص است نصب انواع علائم ترافیکی اهمیت بالایی داشته و با وجود آنها تصادفات و هرج و مرج جاده و خیابان ها به حداقل می رسد.

نصب تابلوهای ترافیکی با توجه به انواع آن

تابلو های ترافیکی با توجه به پیام های هشدار دهنده ی مختلف دارای شکل و اندازه های مختلفی بوده و وجود آنها در سطح جاده ها اهمیت بالایی دارد.
نصب تابلو های انواع علائم ‌ترافیکی مانند بوق زدن ممنوع، سبقت ممنوع، تابلوهای نشان دهنده ی شهر و مسیر های آن، ایست و غیره همگی برای حفظ امنیت رانندگان و شهروندان یک شهر امری واجب و ضروری می باشد.
تابلوها دارای انواع علائم ترافیکی مختلفی می باشند که در ادامه درمورد آنها بیشتر توضیح می دهیم.

تابلو های انتظامی یا بازدارنده

شکل ظاهری این تابلوها دایره و دارای حاشیه قرمز می باشند. تابلوهای بازدارنده همانطور که از اسم آن مشخص است راننده را از انجام کاری منع می کند که شامل تابلو های بوق زدن ممنوع، دور زدن ممنوع و غیره در ضمن انواع علائم ترافیکی در تابلو های انتظامی است و با رنگ مشکی نمایش داده می شوند.

تابلوهای اخطاری و هشداردهنده

همانطور که از اسم این تابلوها مشخص است به راننده در طی مسیر هشدار هایی داده تا مسیر بی خطری داشته باشد و این تابلوها مثلث و دارای زمینه سفید با حاشیه قرمز می باشند تابلو دست انداز، خطر ریزش سنگ، کنترل سرعت و غیره جزء تابلو های اخطاری هستند.

تابلوهای اطلاعاتی

این تابلوها به رنگ های مختلف سبز، قهوه ای، سفید و غیره نشان داده می شوند که بیانگر مکان های مختلف بوده و مستطیل شکل هستند تابلوی دست انداز، ابتدای شهر، تونل و غیره از این دسته تابلو ها می باشند.

اهمیت تابلو های ترافیکی در ایمنی رانندگان

در حقیقت تابلو های ترافیکی که بخش بسیار مهم جاده ها بوده علاوه بر اینکه پیام های مختلف انتظامی و هشداری را به راننده می دهند در حفظ جان آنها نقش بسیار مهمی دارند.

نصب تابلو علائم و تابلوهای ترافیکی به منظور حفظ نظم و امنیت، هدایت رانندگان در طی مسیر، جلوگیری از تصادفات و غیره بوده که اطلاعاتی در مورد وضعیت جاده به راننده می دهند.

این تابلوها نه تنها به رانندگان بلکه به عابران پیاده کمک زیادی کرده تا در سطح شهر علاوه بر حفظ ایمنی خود بتوانند مسیر حرکتشان را به راحتی پیدا کنند.

درحال حاضر رانندگان با داشتن اطلاعات کافی در مورد علائم و پیام های موجود در تابلو های ترافیکی به راحتی می توانند از آنها استفاده کرده و ایمنی خود و سرنشینان خودرو و همچنین عابران پیاده را حفظ نمایند.

برخی از موارد این استاندارد به شرح زیر هستند:

چه نوع علائم ترافیکی در جاده باید نصب شود؟

تابلوهای ترافیکی دارای علائم انتظامی و اخطاری می باشند که در تابلوهای انتظامی علائم مانند محدود و منع کردن راننده از انجام کاری می باشد و در صورت رعایت نکردن این هشدارها جریمه خواهد شد.

 تابلو های اخطاری که همانگونه که از اسم آن مشخص است به راننده اخطار هایی داده می شود تا مسیر خود را با امنیت بیشتری طی کند. در ضمن این علائم باید در معرض دید باشد تا راننده با مشاهده آن بتواند عکس العمل سریع نشان دهد و پیام آن را دریافت نماید.

ایمنی راه و بزرگراه

تماس با ارومیه شنریز

شرکت ارومیه شنریز پیشرو در زمینه ایمنی راه و جاده «نصب نیوجرسی»، «نصب گاردریل»، «نصب تابلوی علائم» و «خط‌کشی»
تماس با ما

تابلو ترافیکی شبرنگ

همواره تابلو های ترافیکی شبرنگ یکی از پر کاربرد ترین تابلوها در جاده ها بوده که در شب روشنایی داشته و به راحتی قابل رؤیت می باشند.

این شبرنگ ها علاوه بر جاده ها در مکان ‌های دیگر مانند پارکینگ، ساخت و ساز ساختمانی و غیره کاربرد فراوان دارد که بر حسب مکان مورد نظر اشکال مختلفی داشته و همچنین رنگ های متفاوتی مانند زرد، قرمز، آبی و غیره دارد.

شبرنگ ها دارای انواع مختلفی هستند مانند:

شبرنگ کیو لایت که به شبرنگ های ژاپنی معروف بوده که در مقابل نور خورشید مقاومت بالایی داشته و به راحتی قابل استفاده هستند و دارای جنس پی وی سی می باشند.

شبرنگ M3, شبرنگ DM, شبرنگ TAT و غیره انواع دیگر تابلو های شبرنگ هستند که هر کدام دارای جنس و مقاومت مختلف می باشند.

قیمت علائم ترافیکی

همواره قیمت علائم ترافیکی با توجه به نوسانات موجود در بازار داخلی ثابت نبوده بلکه تحت تاثیر عوامل و پارامتر های مختلف می تواند متغییر باشد و نمی توان قیمت مشخصی را برای این گونه محصولات ذکر نمود.

از بیشترین عوامل تاثیر گذار در این مورد می توان به مواردی هم چون هزینه های تولید، سایز و اندازه، کیفیت، کاربرد، قیمت ارز، میزان عرضه و تقاضا و نیز نحوه داد و ستد آن اشاره کرد که سبب افزایش یا کاهش قیمت این گونه محصولات بسیار ارزشمند و البته پر کاربرد می گردد.

لازم به ذکر و یادآوری است که در صورت تمایل به تهیه این محصولات می توانید با بررسی ویژگی های منحصر به فرد و نیز میزان کیفیت آن را از طریق سایت ارومیه شن ریز تهیه نمایید که قطعا در جهت جلب رضایت مشتریان و متقاضیان آن تمامی تلاش و همت خود را به کار گرفته است تا محصولی با کیفیت بی نظیر را با قیمت مناسب تر نسبت به سایر رقبا به دست آنان برساند.

خوب است بدانید که این شرکت ضمن تهیه و تامین محصولات مد نظر مشتریان کار نصب علائم ترافیکی را نیز انجام می دهد که از هزینه های هنگفت جلوگیری نموده و قطعا مقرون به صرفه خواهد بود و قطعا میزان رضایت مشتریان را در حد بالایی کسب خواهد نمود.

نصب تابلو علائم

ایمنی راه و بزرگراه

تماس با ارومیه شنریز

شرکت ارومیه شنریز پیشرو در زمینه ایمنی راه و جاده «نصب نیوجرسی»، «نصب گاردریل»، «نصب تابلوی علائم» و «خط‌کشی»
تماس با ما

نتیجه گیری

با توجه به آنچه که در این مطلب خواندید قطعا متوجه شده اید که این مرکز ضمن ارائه خدمات و نصب بسیار مقرون به صرفه علائم ترافیکی مورد نیاز مراکز و نهاد های مختلف در جلب نظر و اعتماد آنان از تمام همت و تلاش خود استفاده نموده است.

همواره امیدواریم تا ضمن در اختیار قرار دادن مطالب مفید و مثمر ثمر شما را در انتخاب درست و آگاهانه برای نصب علائم و تابلو های ترافیکی کمک نموده باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.