UrmiyeŞenriz Bitüm Rafinerisi

UrmiyeŞenriz Bitüm Rafinerisi

UrmiyeŞenriz bitüm rafinerisinin işletilmesi

Üçüncü nesil teknolojilerle donatılmış Urmia Shenrez bitüm rafinerisinin işletme töreni 4 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Bu videoda Urmia ince kum bitüm rafinerisinin inşaat ve ekipman aşamaları anlatılmaktadır.

Urmiye Şenriz bitüm rafinerisindeki bitüm ürünleri

Urmia Shenriz Bitüm Rafinerisi, gelişmiş ve güncel üretim sistemiyle, farklı kategori ve farklı özelliklerde her türlü saf bitümü üretebilme yeteneğine sahip olup, bu nedenle ülkenin iç ihtiyaçları ve ülkenin potansiyeli de dikkate alınmaktadır. Komşu ülkelerden talep edilen ürüne talep olan bu rafineride şu anda farklı özelliklerde her türlü saf bitüm üretimi yapılmaktadır.

Ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk zorunludur ve bu konuda sevgili ülkemiz İran dahil olmak üzere farklı ülkelerde müşterilerimiz yol inşaatı sektöründe penetrasyon, viskozite ve performans kategorilerinde bitüm kullanmaktadır.

Urmiye Şenriz bitüm rafinerisinin ürettiği ürün çeşitleri aşağıdaki gibidir:

Burada yol korkuluklarının çeşitleri, kullanımları ve korkuluklarla ilgili diğer şeylerden bahsediyoruz.

İşbirliği Talebi

Bu sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübemize ve uzmanlığımıza dayanarak projelerinizi başlatmak ve uygulamak için en iyi ortağız. Hammadde temininden hassas ve kaliteli uygulamaya kadar projenin başlangıcından bitişine kadar her adımın en iyi şekilde yapılması için yanınızdayız.

Urmiye Şenriz ile iletişime geçin

Bizi tercih ettiğiniz ve bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz. Sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz
bize Ulaşın
تولید انواع قیر در پالایشگاه قیر ارومیه شنریز

Nüfuz eden bitüm

Bitümün adından da anlaşılacağı gibi bu tip ürünler belirli boyut ve hacimdeki bir kap içerisine dökülen bitüm numunesinin içine Vicat iğnesinin nüfuz etme hızı esas alınarak ölçülür. Numunenin standart sıcaklığı 25 santigrat derece olup, bitümün kullanıldığı yerin çevre koşullarına göre standartta tanımlanan diğer sıcaklıkların da kullanılmasına izin verilmektedir.  

Viskozite bitüm

Viskozite bitümü, bitümün kullanıldığı yerin sıcaklık koşullarının göstergesi olmaktan çok, bitümün verimini ve viskozitesini ve bitümün asfalt plenti içindeki malzemelerle farklı sıcaklıklarda karıştırılmasını gösterir.

İşbirliği Talebi

Bitüm üretim sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemize ve uzmanlığımıza güvenerek, projelerinizin başlatılması ve uygulanmasında en iyi ortağız.

Urmiye Şenriz ile iletişime geçin

Bizi tercih ettiğiniz ve bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz. Sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz
Bitüm satışı

Fonksiyonel bitümler

Saf bitümün en önemli ve elbette en güncel sınıflandırması, farklı sıcaklıklardaki fonksiyonel özelliklerine dayanmaktadır.

Performans karakteristiği, saf bitümün farklı sıcaklıklarda uygulanan yükler altındaki davranışını gösterir.

Yani istenilen asfaltın kullanım ömrü boyunca her türlü sıcaklık koşulunda kendisine uygulanan kuvvetlere dayanabilmesi gerekir.

Fonksiyonel bitümler PG XX-YY olarak yazılır, burada sol taraftaki iki sayı bitümün birbirini takip eden yedi gün boyunca maksimum ortalama sıcaklığını, sol taraftaki negatif terimli iki sayı ise bitümün minimum düşük sıcaklığını gösterir. .

Post a comment

Your email address will not be published.